ODSHERRED-LØBET
2. Afd. af Sjællandsmesterskabet - 1. Afd. af 7-CUP Turneringen
Søndag den 2. april 2006
R E S U L T A T - L I S T E *** E N D E L I G ***




Klasse: KR1 - D- og KR-licenser, Standard biler, klassede dæk - Klubrally



Plc
Nr. 1.kører / 2.kører Licensnummer Kateg. Bil Kl. Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid I alt Kla














5 Henrik Christiansen 018-0-281163 R3 Ford KR1 01=02:39 02=03:04 03=01:56 04=02:00 05=02:46 24:24 1
Ricki Christiansen 018-0-151091 D Fiesta 06=02:38 07=02:59 08=01:52 09=01:57 10=02:33
Målfelt

7 Peter Lundorf 079-0-190676 R3 Audi KR1 01=02:38 02=03:08 03=01:56 04=01:58 05=02:45 24:28 2
Luise Jessen Hansen 079-0-121178 R3 100 06=02:32 07=02:55 08=01:55 09=02:02 10=02:39

4 Peter True 087-0-080175 R3 VW KR1 01=02:45 02=03:08 03=02:09 04=02:05 05=02:52 25:32 3
Christian True 087-0-301186 Endags Golf GTi 06=02:37 07=02:51 08=02:05 09=01:57 10=03:03

6 Casper Nexø Andersen 023-0-090677 R3 Peugeot KR1 01=02:42 02=03:28 03=02:02 04=02:18 05=02:50 25:39 4
Målfelt
Klaus Larsen 079-0-230976 R3 106 06=02:35 07=03:02 08=01:59 09=02:03 10=02:40

3 Kim Starup Egekjær 018-0-040466 R3 Opel KR1 01=02:50 02=03:27 03=02:04 04=02:16 05=03:00 25:50 5
Brian Kreiser 018-0-140173 R3 Kadett 06=02:39 07=02:56 08=01:58 09=02:00 10=02:40

2 Preben Dethlefsen 026-0-210438 R3 Suzuki KR1 01=03:01 02=03:35 03=02:05 04=02:11 05=02:59 26:41 6
Kewin Nielsen 026-0-270291 R3 Ignis Sport 06=02:48 07=03:05 08=02:08 09=02:04 10=02:45

1 Stephan Andersen 087-0-231167 R3 CitroČn KR1 01=03:03 02=03:27 03=02:09 04=02:17 05=02:56 26:58 7
1 Kegle 1 Kegle
Nannie Wex 087-0-100174 D AX GT 06=02:49 07=03:07 08=02:06 09=02:15 10=02:49

8 Bo Samak Muennoi 079-0-030780 R3 Honda KR1 01=02:48 02=03:15 03=02:12 04=02:07 05=02:54 27:57 8
Heidi Kondrup Jensen 079-0-130280 R3 Civic 06=02:42 07=03:03 08=02:09 09=02:51 10=03:56

9 Kenny Dan Petersen 093-0-150582 D Opel KR1 01=02:54 02=03:33 03=00:00 04=00:00 05=00:00 06:27
Henrik Fischer-Nielsen 093-0-020182 D Ascona B 06=00:00 07=00:00 08=00:00 09=00:00 10=00:00 Udgået

10 Kai Bekker 018-0-170561 R3 Toyota KR1 01=00:00 02=00:00 03=00:00 04=00:00 05=00:00 00:00
Dorthe Bonefeldt 018-0-281267 R3 MR2 06=00:00 07=00:00 08=00:00 09=00:00 10=00:00 Afbud

Antal tilmeldt: 10
Antal beregnet: 10
Antal fuldført: 8

Holbæk Amts Motor Klub
ODSHERRED-LØBET
2. Afd. af Sjællandsmesterskabet - 1. Afd. af 7-CUP Turneringen
Søndag den 2. april 2006
R E S U L T A T - L I S T E *** E N D E L I G ***




Klasse: KR2 - D- og KR-licenser, Standard biler, frie dæk - Klubrally



Plc
Nr. 1.kører / 2.kører Licensnummer Kateg. Bil Kl. Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid I alt Kla














21 Jesper Størup 018-0-170183 D Honda KR2 01=02:42 02=03:04 03=02:00 04=01:56 05=02:38 24:08 1
Alex Larsen 018-0-231184 D Civic 06=02:32 07=02:50 08=01:55 09=01:59 10=02:32

12 Tim Brich Larsen 018-0-011180 R3 Ford KR2 01=02:43 02=03:11 03=01:58 04=02:01 05=02:50 24:55 2
Thomas Rasmussen 081-2-791753 Endags Fiesta 06=02:38 07=02:57 08=02:01 09=01:59 10=02:37

20 Christian Richter 079-0-301279 R3 Nissan KR2 01=02:48 02=03:17 03=02:07 04=02:15 05=02:53 25:55 3
Brian Jessen 300-5-701553 Endags Almera GX 06=02:39 07=03:02 08=02:02 09=02:07 10=02:45

17 Lars Petersen 080-0-180371 R3 Opel KR2 01=02:53 02=03:13 03=02:30 04=02:04 05=02:56 26:27 4
Fejlbane
Paw Larsen 080-0-310882 R3 aSCONA 06=02:40 07=03:12 08=02:17 09=02:02 10=02:40
1 Kegle

62 Casper Frimodt 079-0-230481 R3 Opel KR2 01=03:03 02=03:30 03=02:07 04=02:05 05=03:01 26:43 5
Kim Mygind 060-6-801111 Endags Ascona 06=02:40 07=03:04 08=02:25 09=02:02 10=02:46

19 Daniel Kobbernagel 093-0-070282 D Toyota KR2 01=02:52 02=03:17 03=02:07 04=02:09 05=02:59 26:50 6
Peter Andersen 093-0-070483 D Corolla 06=03:30 07=03:01 08=02:06 09=02:03 10=02:46
Fejlbane

43 Johnny Jensen 080-0-230871 R3 Toyota KR2 01=03:02 02=03:16 03=02:30 04=02:29 05=02:55 27:13 7
Fejlbane
Jacob Dandanell 080-0-230779 R3 Carina 06=02:46 07=03:06 08=02:08 09=02:16 10=02:45

22 Søren Bach Christensen 079-0-291175 R3 Ford KR2 01=03:07 02=03:31 03=02:30 04=03:00 05=02:53 27:42 8
Fejlbane Fejlbane
Christian Navta 080-2-731205 Endags Sierra 06=02:39 07=02:59 08=02:04 09=02:03 10=02:56

18 Niels Brejnholt 080-0-210262 R3 Opel KR2 01=03:03 02=04:00 03=02:19 04=02:16 05=03:00 27:43 9
Fejlbane
Jesper Jepsen 080-0-251175 R3 Kadett 06=02:45 07=03:03 08=02:10 09=02:10 10=02:57

16 Winnie Hansen 025-0-280984 R3 VW KR2 01=03:02 02=03:43 03=02:18 04=02:47 05=03:05 28:37 10
1 Kegle
Peter Hansen 025-0-150356 R3 Golf 06=02:49 07=03:18 08=02:07 09=02:31 10=02:57

15 Jonas Grum-Schwensen 079-0-260979 D Toyota KR2 01=03:30 02=04:00 03=02:30 04=03:00 05=03:05 29:44 11
Fejlbane Fejlbane Fejlbane
Jens Grum-Schwensen 079-0-240682 D Corolla 06=02:44 07=03:19 08=02:30 09=02:09 10=02:57

14 Paw Schou Hansen 079-0-200168 R3 Peugeot KR2 01=02:52 02=03:06 03=02:30 04=02:01 05=02:53 13:22
Fejlbane
Kasper Schou Hansen 079-0-120591 R3 106 06=00:00 07=00:00 08=00:00 09=00:00 10=00:00 Udgået

11 Thomas Buhl 085-0-160573 R3 CitroČn KR2 01=00:00 02=00:00 03=00:00 04=00:00 05=00:00 00:00
Christian Lunding 085-0-170373 R3 AX 06=00:00 07=00:00 08=00:00 09=00:00 10=00:00 Afbud

Antal tilmeldt: 13
Antal beregnet: 13
Antal fuldført: 11

Holbæk Amts Motor Klub
ODSHERRED-LØBET
2. Afd. af Sjællandsmesterskabet - 1. Afd. af 7-CUP Turneringen
Søndag den 2. april 2006
R E S U L T A T - L I S T E *** E N D E L I G ***




Klasse: KR3 - D-, KR- og R-licenser, Alle biler, klassede dæk, 0-1600 ccm - Klubrally



Plc
Nr. 1.kører / 2.kører Licensnummer Kateg. Bil Kl. Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid I alt Kla














34 Gert M. Jensen 085-0-150377 R1 Toyota KR3 01=02:33 02=02:55 03=01:53 04=01:55 05=02:36 23:45 1
Johnny Skov Larsen 085-0-090979 D Starlet Kit Car 06=02:27 07=02:47 08=01:55 09=01:52 10=02:52
2 Kegler

31 Ole Bomin 080-7-801111 Endags Toyota KR3 01=02:36 02=03:13 03=01:57 04=01:59 05=02:40 24:17 2
Kristoff Marzelik 300-8-771111 Endags Corolla 06=02:28 07=02:50 08=01:58 09=01:51 10=02:45

33 John Madsen 093-0-020461 R1 Peugeot KR3 01=02:37 02=02:56 03=01:54 04=01:59 05=02:42 24:25 3
Kenneth Madsen 093-0-300589 R3 106 Rallye 06=02:34 07=03:03 08=01:55 09=01:59 10=02:46
1 Kegle

24 Brian Sørensen 018-0-230968 R3 Toyota KR3 01=02:46 02=03:09 03=01:57 04=01:57 05=02:49 24:28 4
Kasper Rasmussen 018-0-070485 R1 Starlet 06=02:33 07=02:52 08=01:54 09=01:56 10=02:35

26 Henrik Nielsen 096-0-230363 R3 Toyota KR3 01=02:41 02=03:09 03=02:30 04=02:00 05=02:45 25:25 5
1 Kegle Fejlbane
Bob Andreasen 096-0-151154 R3 Corolla 06=02:32 07=02:57 08=01:55 09=02:03 10=02:53

27 Kenneth Jensen 023-0-020684 R3 Peugeot KR3 01=02:42 02=04:00 03=02:01 04=02:04 05=02:46 25:33 6
Fejlbane
Brian Schmidt 270-5-781381 Endags 205 Rally 06=02:34 07=02:54 08=01:55 09=01:58 10=02:39

23 Iben Louring Mortensen 014-0-290365 R1 CitroČn KR3 01=03:01 02=03:11 03=02:03 04=02:03 05=02:52 25:38 7
Henrik Ragn-Hansen 014-0-051065 R1 Visa GTi 06=02:39 07=03:01 08=02:00 09=02:04 10=02:44

32 Klaus Henriksen 079-0-200161 R3 Ford KR3 01=02:50 02=03:09 03=02:07 04=02:08 05=02:50 25:49 8
May K. Flindt 079-0-190572 R3 Escort 06=02:40 07=03:00 08=02:05 09=02:08 10=02:52

60 Mike Jitbanjong 093-0-140982 D VW KR3 01=02:58 02=03:28 03=02:30 04=02:24 05=02:51 28:04 9
Fejlbane
Walid Chohily 093-0-071180 D Golf 06=02:39 07=02:56 08=02:30 09=03:00 10=02:48
Fejlbane Fejlbane

29 Niels Uglebjerg 079-0-080261 R1 Ford KR3 01=02:55 02=04:00 03=02:19 04=02:30 05=03:04 28:45 10
Fejlbane
Jørn Rasch Ipsen 079-0-131258 C1 Escort 06=02:47 07=03:25 08=02:09 09=02:29 10=03:07

25 Jens Sørensen 080-0-220565 R3 Toyota KR3 01=03:00 02=03:30 03=02:24 04=02:09 05=02:56 29:00 11
Klaus Petersen 080-0-160565 R3 Corolla Coupe 16V 06=02:53 07=03:01 08=02:07 09=03:00 10=04:00
Fejlbane Fejlbane

30 Jørgen Jensen 096-0-071058 R3 Skoda KR3 01=02:45 02=03:24 03=02:07 04=03:00 05=00:00 11:16
Fejlbane
Jesper Jensen 096-0-260284 R3 Favorit 06=00:00 07=00:00 08=00:00 09=00:00 10=00:00 Udgået

28 Niels Nielsen 080-0-200974 R3 VW KR3 01=02:48 02=00:00 03=00:00 04=00:00 05=00:00 02:48
Frank Rømer 080-0-100675 R3 Golf 06=00:00 07=00:00 08=00:00 09=00:00 10=00:00 Udgået

Antal tilmeldt: 13
Antal beregnet: 13
Antal fuldført: 11

Holbæk Amts Motor Klub
ODSHERRED-LØBET
2. Afd. af Sjællandsmesterskabet - 1. Afd. af 7-CUP Turneringen
Søndag den 2. april 2006
R E S U L T A T - L I S T E *** E N D E L I G ***




Klasse: KR4 - D-, KR- og R-licenser, Alle biler, frie dæk, 0-1600 ccm - Klubrally



Plc
Nr. 1.kører / 2.kører Licensnummer Kateg. Bil Kl. Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid I alt Kla














42 Morten Hellenberg 018-0-040667 R1 Toyota KR4 01=02:27 02=02:47 03=01:53 04=01:53 05=02:31 23:01 1
Steffen Hansen 018-0-181154 R3 Starlet 06=02:28 07=02:43 08=01:51 09=01:50 10=02:38

37 Jørgen Stensgård Petersen 093-0-060459 R1 Ford KR4 01=02:30 02=02:50 03=01:51 04=01:51 05=02:31 23:09 2
Ole Frederiksen 093-0-031163 R1 Escort 06=02:30 07=02:46 08=01:49 09=01:51 10=02:40
1 Kegle

39 Hans Henrik Nielsen 023-0-211274 R3 Toyota KR4 01=02:31 02=02:55 03=01:52 04=01:51 05=02:32 23:27 3
Mette Nielsen 023-0-170462 R3 Corolla 06=02:33 07=02:43 08=01:57 09=01:52 10=02:41

44 Carsten Hansen 025-0-200560 R3 Toyota KR4 01=02:34 02=02:50 03=01:51 04=01:51 05=02:32 23:50 4
Leif Pedersen 042-0-241040 R3 Starlet 06=02:40 07=02:47 08=02:01 09=02:00 10=02:44

40 Claus Rasmussen 023-0-200261 R3 Peugeot KR4 01=02:39 02=02:56 03=01:55 04=01:56 05=02:36 24:07 5
1 Kegle
Martin Jensen 023-0-130886 D 106 Rallye 06=02:40 07=02:52 08=01:54 09=01:56 10=02:43
1 Kegle

35 Kristof Gajczyk 026-0-101269 R1 Suzuki KR4 01=02:44 02=02:59 03=02:00 04=01:58 05=02:41 24:36 6
Jimmi Hansen 026-0-100779 R1 Swift 06=02:38 07=02:56 08=02:01 09=02:00 10=02:39

41 Rene Mikkelsen 023-0-080576 D Toyota KR4 01=02:43 02=02:57 03=02:00 04=02:01 05=02:43 24:50 7
Michael Møller Sørensen 023-0-211080 D Corolla 06=02:41 07=03:02 08=01:59 09=01:57 10=02:47
Tyvstart

47 Torben Sørensen 018-0-300850 R3 Toyota KR4 01=02:36 02=02:56 03=02:30 04=02:04 05=02:43 25:21 8
Fejlbane
Martin Toft Sørensen 018-0-140881 R3 Corolla Coupe GT 06=02:39 07=02:56 08=01:59 09=02:09 10=02:49

38 Christian Hornung Andersen 018-0-060175 R3 Mazda KR4 01=03:30 02=03:15 03=02:30 04=02:08 05=02:50 26:50 9
Fejlbane
Helle C.Svendsen 018-0-260877 D 323 06=02:39 07=03:04 08=02:05 09=02:06 10=02:43

45 Kenneth Kock Pedersen 093-0-040179 R3 Peugeot KR4 01=02:38 02=04:00 03=02:00 04=01:59 05=02:36 22:59
Fejlbane
Thomas Jensen 093-0-271276 R3 205 06=02:53 07=02:54 08=01:55 09=02:04 10=00:00 Udgået
1 Kegle

36 Kennet Henningsen 014-0-250681 R1 CitroČn KR4 01=02:32 02=02:54 03=01:52 04=01:51 05=02:30 16:49
Lennart Henningsen 014-0-150677 R1 Visa 06=02:26 07=02:44 08=00:00 09=00:00 10=00:00 Udgået

46 Mark Rasmussen 087-0-030176 R3 Ford KR4 01=02:47 02=04:00 03=02:05 04=02:02 05=02:42 16:34
Fejlbane
Jimmie Hall Nielsen 090-9-711231 Endags Escort MK2 06=02:58 07=00:00 08=00:00 09=00:00 10=00:00 Udgået

48 Michael Boesen 097-0-300975 R3 Fiat KR4 01=02:39 02=02:58 03=02:04 04=02:05 05=02:37 12:23
Bruno Hansen 097-0-100868 R3 Uno 06=00:00 07=00:00 08=00:00 09=00:00 10=00:00 Udgået

Antal tilmeldt: 13
Antal beregnet: 13
Antal fuldført: 9

Holbæk Amts Motor Klub
ODSHERRED-LØBET
2. Afd. af Sjællandsmesterskabet - 1. Afd. af 7-CUP Turneringen
Søndag den 2. april 2006
R E S U L T A T - L I S T E *** E N D E L I G ***




Klasse: KR5 - D-, KR- og R-licenser, Alle biler, kl. dæk, over 1600 ccm - Klubrally



Plc
Nr. 1.kører / 2.kører Licensnummer Kateg. Bil Kl. Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid I alt Kla














49 Per Sørensen 018-0-280864 R3 Opel KR5 01=02:33 02=02:51 03=01:49 04=Udgår 05=02:32 21:45 1
Birgitte Lundberg 018-0-270669 R3 Kadett GTE 06=02:34 07=02:56 08=01:53 09=02:00 10=02:37

52 Torben Hansen 023-0-010369 R3 Peugeot KR5 01=02:29 02=02:49 03=01:50 04=Udgår 05=02:31 21:53 2
Jesper Bælum 023-0-060472 R3 205 GTI 06=02:34 07=02:49 08=02:08 09=02:06 10=02:37

51 Erik Svendsen 018-0-061162 R3 Ford KR5 01=02:33 02=02:50 03=01:54 04=Udgår 05=02:36 22:02 3
Kristoffer Rasmussen 018-0-140788 C1 Escort 06=02:39 07=02:52 08=01:56 09=01:58 10=02:44

50 Steen Petersen 018-0-171055 R3 Ford KR5 01=02:32 02=02:52 03=01:55 04=Udgår 05=02:34 22:09 4
Erik Thorbjørn Rasmussen 018-0-230167 R3 Fiesta 06=02:41 07=02:56 08=01:59 09=02:01 10=02:39

61 Erik Larsen 023-0-170261 R1 Volvo KR5 01=02:54 02=03:30 03=02:13 04=Udgår 05=02:57 25:31 5
2 Kegler
Morten Larsen 023-0-260688 D 240 06=02:56 07=03:21 08=02:15 09=02:21 10=03:04

Antal tilmeldt: 5
Antal beregnet: 5
Antal fuldført: 5

Holbæk Amts Motor Klub
ODSHERRED-LØBET
2. Afd. af Sjællandsmesterskabet - 1. Afd. af 7-CUP Turneringen
Søndag den 2. april 2006
R E S U L T A T - L I S T E *** E N D E L I G ***




Klasse: KR6 - D-, KR- og R-licenser, Alle biler, frie dæk, over 1600 ccm - Klubrally



Plc
Nr. 1.kører / 2.kører Licensnummer Kateg. Bil Kl. Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid I alt Kla














57 Thomas Korgaard 018-0-291174 R3 VW KR6 01=02:33 02=02:48 03=01:50 04=01:50 05=02:28 23:23 1
Bo Andersen 018-0-071076 R3 Golf 06=02:32 07=02:53 08=01:59 09=01:55 10=02:35
1 Kegle

54 Rolf Trap Hillers 023-0-050677 R3 Opel KR6 01=02:33 02=02:53 03=01:55 04=01:56 05=02:37 24:20 2
Pia Katrine Wittrock 023-0-180877 R3 Ascona 06=02:37 07=03:01 08=01:57 09=02:02 10=02:49

59 Magni Larsen 018-0-280673 D Opel KR6 01=03:30 02=03:15 03=02:30 04=02:10 05=02:55 28:12 3
Fejlbane Fejlbane 1 Kegle
Mai-Britt Buch 291-0-701188 Endags Manta B 06=02:48 07=03:22 08=02:07 09=02:22 10=03:13

56 Jan Larsen 093-0-120369 R1 Volvo KR6 01=02:38 02=02:51 03=01:56 04=01:59 05=00:00 09:24
Jesper Olsen 093-0-230660 R3 144 06=00:00 07=00:00 08=00:00 09=00:00 10=00:00 Udgået

55 Peter Jacobsen 023-0-051069 R3 Ford KR6 01=00:00 02=00:00 03=00:00 04=00:00 05=00:00 00:00
Søren Jørgensen 093-0-090574 R3 Escort MK2 06=00:00 07=00:00 08=00:00 09=00:00 10=00:00 Udgået

53 Niels Wessel 025-0-070548 R1 Opel KR6 01=00:00 02=00:00 03=00:00 04=00:00 05=00:00 00:00
Francis Rasmussen Ascona B 06=00:00 07=00:00 08=00:00 09=00:00 10=00:00 Afbud

58 Claus Nielsen 093-0-060367 R1 Ford KR6 01=00:00 02=00:00 03=00:00 04=00:00 05=00:00 00:00
Henrik Andersen 093-0-270566 R1 Escort 06=00:00 07=00:00 08=00:00 09=00:00 10=00:00 Afbud

Antal tilmeldt: 7
Antal beregnet: 7
Antal fuldført: 3

Holbæk Amts Motor Klub